this post was submitted on 15 Jul 2023
8 points (100.0% liked)
Trees
6867 readers
93 users here now
A community centered around cannabis.
In the spirit of making Trees a welcoming and uplifting place for everyone, please follow our Commandments.
- Be Cool.
- I'm not kidding. Be nice to each other.
- Avoid low-effort posts
founded 2 years ago
MODERATORS
you are viewing a single comment's thread
view the rest of the comments
view the rest of the comments
How much is an ounce for you? I just paid $60 for a 1/4 of Memory Loss. I plan on grinding it in a food processor and storing it in mason jars.
You could get an ounce of this for $235. Little high, but it will show up in your mailbox. I prefer to store whole in a jar and grind as i need it. https://aretehemp.com/product/strawberries-and-cream-high-thca-hemp-flower/
Thanks for that I might check them out. How would you compare the high to cannabis?
It’s the exact same once it’s heated up